Typ i opis kontenera

Dane techniczne

20'DV (DRY VAN)

Kontener przeznaczony do przewozu szerokiej gamy ładunków drobnicowych. Może pomieścić w jednej warstwie 11 Europalet (1.2x0.8m). Kontener jest oferowany przez ESL w standardowej wysokości (8'6").

40'DV (DRY VAN)

Kontener przeznaczony do przewozu szerokiej gamy ładunków drobnicowych. Może pomieścić w jednej warstwie 25 Europalet (1.2x0.8m). Kontener jest oferowany przez ESL w standardowej wysokości 8'6", a także jako High Cube 9'6" - 40'HC (HIGH CUBE)

40'FR (FLAT RACK)

Kontenery typu "Flat rack" są stosowane przeważnie do przewozu ładunków ponadgabarytowych oraz sztuk ciężkich, których załadunek do standardowych kontenerów byłby utrudniony, lub nawet niemożliwy. Ze względu na ponadwymiarowy ładunek przewożony zwyczajowo na "Flat rack"' - kontenery te są często ładowane na pokłady otwarte. Z tego też względu towar przewożony w nich - jest narażony na działanie czynników atmosferycznych. 40 "Flat rack" są oferowane przez ESL w wersji ze składanymi ścianami, dogodnymi do przewozu ładunków, których długość przekracza obrys kontenera.

40'HC (HIGH CUBE)

Kontenery typu "High Cube" zostały zaprojektowane z myślą o ładunkach przestrzennych. Są wyższe od standardowych kontenerów 40dv o 1 stopę (~30,5cm), co odpowiada przyrostowi całkowitej kubatury wewnętrznej o około 12%. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów przewozu w/w ładunków.

40'PW (PALETTEWIDE)

Kontenery 40' typu "PalletWide" posiadają niewątpliwą zaletę w stosunku do standardowych 40'dv. Zaprojektowano je w ten sposób, aby 2 europalety (szer. 1.2m) mieściły się na szerokość kontenera, co za tym idzie - 30 europalet w jednej poziomej warstwie ( 40'dv - tylko 25). Daje to zwiększenie pojemności dla ładunków paletyzowanych o 20%.

Pomimo, iż ściany boczne kontenera wystają poza obrys ramy, co zwiększa jego szerokość, to kontenery te posiadają taki sam rozstaw gniazd do mocowania, jak kontenery uniwersalne DV. Umożliwia to przewożenie ich środkiem transportu wyposażonym w standardowe gniazda kontenerowe.

40'HCPW (HIGH CUBE PALETTWIDE)

Kontenery typu 40'hcpw łączą w sobie dwie zalety - wewnętrzną szerokość pozwalająca na ładowanie 2-óch europalet obok siebie (szer. 1.2m) oraz zwiększoną wysokość (9'6"). Dzięki temu do kontenera 40'hcpw można załadować do 79 cbm towaru.

45'HCPW (HIGH CUBE PALETTWIDE)

Kontenery typu 45' hcpw są największymi oferowanymi przez ESL. Stanowią one odpowiednik standardowej naczepy o dlugości 13,6m, tym samym umożliwiają załadunek 33 europalet w jednej warstwie i załadunek towaru o łącznej kubaturze niemal 90 metrów sześciennych.


Nasz przedstawiciel w Polsce:

Jesteśmy częścia Hass Holding Group: